Değerli hemşehrilerim,

Bir şehrin kültürel potansiyeli, insanlarının birbirleriyle ve mekânla kurdukları bağı içselleştirebilme ve bunu birlikte yaşayabilme enerjisine dönüştürebilme gücüyle doğru orantılıdır. Mekân, şehrin fiziki yanıysa insan da onun ruhudur. Şehrin bu temel iki öğesi, her an ve daima karşılıklı etkileşim içindedir. Zeytinburnu Belediyesi olarak bizler, en az şehrimizin fiziki olarak imarında gösterdiğimiz hassasiyet kadarını, onun kültürel potansiyelini arttırmak ve vurgulamak için de gösteriyoruz. Sizlere her fırsatta sosyal yaşama katılma, kültürel faaliyetler gerçekleştirme, icra etme, kendi kişisel gelişimine katkıda bulunma imkânlarını sağlayarak, mekânıyla insanıyla müreffeh bir şehrin temellerini attık, atıyoruz.

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezimiz işte bu bilinç ve iradenin meyvelerinden birisi ve en nadidelerindendir. Hizmete açıldığı ilk günden beri pek çok nitelikli sempozyuma, söyleşi ve seminerlere, sinema ve tiyatro gösterimlerine, kültür sanat kurslarına ev sahipliği yapan kültür merkezimiz, sizlerin sayesinde şehrin ruhuna katkı sağlayan bir yapıya dönüşmüştür.

Göstermiş olduğunuz teveccühten ilham alarak yürüdüğümüz bu yolda, aynı havayı soluyan, aynı mahallelerde yaşayan, sevinçleri, kederleri aynı insanlar olarak, kültür sanatın birleştirici etkisiyle bir arada yaşama becerimizin artacağı, şehrin kültürüne ve ruhuna katkı sağlayacağımız yepyeni etkinliklerde sizlerle buluşmak için sabırsızlanıyorum.

Sonuç bulunamadı

ŞUBAT