Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde yine kültür hayatımızda önemli başlıkların açılacağı bir hafta bizleri bekliyor. Sezon boyunca düzenli olarak devam eden söyleşi ve seminerlerin yanı sıra, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi, sergi, sinema, tiyatro, çocuk tiyatrosu ve konser kategorilerinde de nitelikli sanatçı ve eserleri sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

Şiirle Gelenler
Şair ve şiirden yola çıkarak edebiyat, tarih, mitoloji, toplum, siyaset, günlük hayat ve insan üzerine birlikte düşünmeyi ve tartışmayı amaçlayan, Ali Ayçil'in hazırlayıp sunduğu "Şiirle Gelenler" seminerlerinin 22 Ekim Salı günü saat 19.00'da gerçekleşecek oturumunda, "Şiirde Kültür ve Doğa: Metin Eloğlu ile Cahit Zarifoğlu Arasında Bir Kıyas" konusu ele alınacak.


İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Topluluğu
Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi, yeni sezonda Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Müzik Topluluklarını halkımızla buluşturuyor. İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu, 24 Ekim Perşembe günü saat 20.00'de özel bir seçki ile oluşturulmuş repertuvarıyla dinleyicilerinin huzuruna çıkıyor.


Edebiyat Ne Söyler?
Edebiyat ve edebiyatın meselelerinin disiplinler arası bir yöntemle ele alındığı; her ay farklı bir uzmanla edebiyatın muhtelif perspektiflerden masaya yatırıldığı "Edebiyat Ne Söyler?" söyleşileri, 25 Ekim Cuma günü saat 19.00'da yazar ve eleştirmen Ömer Lekesiz'i ağırlıyor. Moderatörlüğünü usta öykücü Cemal Şakar'ın üstlendiği "Edebiyat Ne Söyler?" söyleşileri, Türk edebiyatına dair derinlikli bir kavrayış çabasıyla, alternatif bir edebiyat gündeminin imkânlarını yokluyor.


Bir Nefes Dede Korkut
İstanbul Devlet Tiyatroları bu hafta da nitelikli bir oyun ile Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde boy gösteriyor. Türklerin kadim anlatısı Dede Korkut hikâyelerinden sahneye uyarlanan, Gökçe Kurt Elitez'in yönettiği "Bir Nefes Dede Korkut" tiyatro oyunu, 25 Ekim Cuma 20.00, 26 Ekim Cumartesi 15.00 ve 20.00, 27 Ekim Pazar günü ise 15.00 seanslarında izleyiciyle buluşuyor. Oyunun biletleri tüm Devlet Tiyatroları gişelerinden, ZKSM gişesinden ve biletinial.com sitesinden temin edilebilir.


Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde Bu Hafta: 21 Ekim - 27 Ekim

ŞUBAT