ZKSM’de 2019 – 2020 kültür sanat sezonu, 4 Ekim Cuma günü saat 19.00’da açılışı gerçekleşecek olan “Kadir Ablak – Kritik Eşik” resim sergisi ile başlıyor. Sanatçının, çoğunlukla özel koleksiyonlarda yer alan eserlerinden derlenen, mini bir retrospektif olma özelliği taşıyan “Kritik Eşik” sergisi, bir ay boyunca ZKSM sergi galerisinde ziyarete açık olacaktır.

Sergi akabinde açılış programı, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi salonunda saat 20:00’de gerçekleşecek olan İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğunun konseri ile devam edecektir.

YENİ SEZONDA ZEYTİNBURNU KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ
Seminer, söyleşi, tiyatro, sinema, sergi, konser gibi birçok alanda 2008 yılından itibaren, adından söz ettiren bir faaliyet akışına sahip olan ZKSM, bu sezon da takvimine kattığı yeni isimler ve etkinliklerle kültür sanat alanında gündem oluşturmaya devam edecek.
Önceki yıllardan da ZKSM’de ağırladığımız isimlerin yanında, Samed Karagöz, Prof. Dr. Ali Birinci, Prof. Dr. Ömer Türker, Asım Öz ve Ali Ayçil kültür sanat merkezimizin bu sene yeni seminer ve söyleşi serileri vasıtasıyla, dinleyicileriyle buluşacak yeni isimlerinden. Aynı zamanda, kültür ve sanatın muhtelif alanlarında düşünen, üreten ve anlatan birçok isim de gerek konuk olarak, gerekse de eserleri ile sezon boyunca ZKSM’de bulunacak.

DEVLET TİYATROLARI ZEYTİNBURNU’NDA
Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi sahnesi, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatrolarının İstanbul sahneleri arasında yer alarak, Devlet Tiyatrolarının birbirinden seçkin yetişkin ve çocuk oyunlarını Zeytinburnu izleyicisiyle buluşturuyor. Devlet Tiyatrolarının bu sezon ZKSM’de sergileyeceği ilk oyun olan “Keloğlan Keleşoğlan”, 11 Ekim Cuma günü 19:00 seansında tiyatroseverlerin beğenisine sunuluyor.


ZKSM 2019-2020 sanat sezonunda kapılarını misafirlerine açıyor.

ŞUBAT