Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde yine kültür hayatımızda önemli başlıkların açılacağı bir hafta bizleri bekliyor. Sezon boyunca düzenli olarak devam eden söyleşi ve seminerlerin yanı sıra, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi, sergi, sinema, tiyatro, çocuk tiyatrosu ve konser kategorilerinde de nitelikli sanatçı ve eserleri sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.


100 Yüze İmza ve Söyleşi
Aykut Ertuğrul'un her ay edebiyatımızın birbirinden değerli isimlerini okuyucularıyla buluşturduğu "100 Yüze İmza ve Söyleşi" programı bu hafta iki genç öykü yazarını ağırlıyor. Acı Yok kitabıyla Ömer Çelik, Şimdilik Havadisler Bunlar kitabıyla da Erhan Genç okuyucularıyla buluşuyor. İştirak eden ilk 100 katılımcıya yazarların kitaplarının hediye edileceği programda aynı zamanda Ömer Çelik ve Erhan Genç kitaplarını imzalayacak. Program Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde, 18 Şubat Pazartesi günü saat 19.30'da gerçekleşecek.


"Değiş-İmler" Resim Sergisi
Yağlı boya ve akrilik çalışmalarının yanı sıra linöl baskıda gerçekleştirdiği üretimleriyle günümüzde baskı resim adına önemli bir boşluğu dolduran ressam Şefkat İşlegen'in "Değiş-İmler" isimli özgün baskı resim sergisi, 19 Şubat Salı günü saat 19.00'da Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde açılışını gerçekleştiriyor. "Değiş-İmler" sergisi, 15 Mart Cuma gününe kadar ziyârete açık olacaktır.

Aydın Beyoğlu Konseri
Türk Halk Müziği alanında, gerek gerçekleştirdiği radyo programları, gerekse de albüm ve sahne çalışmalarıyla tanınan sanatçı Aydın Beyoğlu, 19 Şubat Salı günü saat 20.00'de, ZKSM salonunda dinleyicileriyle buluşuyor.


Mantıku't Tayr Okumaları
Prof. Dr. Ekrem Demirli'nin, kuşların dilinden hakîkatin anlatıldığı, Ferîdüddîn-i Attâr'ın kıymetli eseri Mantıku't Tayr kapsamında verdiği, Mantıku't Tayr Okumaları isimli seminerlerin aralık ayı oturumu, 20 Şubat Çarşamba günü saat 19.30'da gerçekleşiyor.


Altaylar'dan Tuna'ya Türk'ün İzinde
Gökbörü'nün İzinde ve Kök Tengri'nin Çocukları gibi kitaplarıyla kadim Türk tarihine güçlü bir ışık tutan tarihçi Prof. Dr. Ahmet Taşağıl, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde sürdürdüğü Altaylar'dan Tuna'ya: Türk'ün İzinde seminerlerinde bu ay "Türkler ve Moğollar" başlığını işleyecek. Seminer, 21 Şubat Perşembe günü saat 19.30'da gerçekleşecek.


Sanatın Ustaları Konuşuyor
Her biri kendi sahasında başarılı olmuş, zirveye ulaşmış usta isimlerle buluşma niteliğindeki "Sanatın Ustaları Konuşuyor" söyleşilerinde bu ay kültür sanat gazetecisi Bedir Acar, sinema filmleri, televizyon dizileri ve tiyatro oyunlarıyla Türk sanatında unutulmaz bir kariyere sahip olan oyuncu Ahmet Yenilmez'i ağırlıyor. "Sanatın Ustaları Konuşuyor" programının şubat ayı oturumu, 22 Şubat Cuma günü saat 19.30'da gerçekleşiyor.


Sinema: Ferdinand, Bırakma Beni
Bu hafta sinema salonumuzun kapıları, biri çocuklar için, diğeri ise yine çocuklara ilişkin iki film ile açılıyor. 18 - 21 Şubat tarihleri arasında Ferdinand, 22-28 Şubat tarihleri arasında da Bırakma Beni filmleri, 13.30 - 16.00 ve 19.00 seanslarında kültür merkezimizde izlenebilecek.


Tiyatro: Soğanlar Pembeleşinceye Kadar, Scapin'in Dolapları
Ahsen ve Aras çiftinin bitmek bilmeyen sorunları, Gülsüm'ün evlilik hayalleri, akşam için siparişleri getiren İsmail'in bir türlü mutfaktan çıkamaması, Ragıp'ın gizlediği sırlar ve eve gönderilen gizemli kutu... Tiyatro Retorik'in hazırlayıp sahnelediği Soğanlar Pembeleşinceye Kadar isimli tiyatro oyunu 23 Şubat Cumartesi saat 19.00'da; GSA Tiyatro Topluluğu'nun sahnelediği, bir Moliere güldürüsü olan Scapin'in Dolapları tiyatro oyunu ise 24 Şubat Pazar günü saat 19.00'da tiyatroseverlerle buluşacak.


Çocuk Tiyatrosu: Honki Ponki, Bir Dostluk Masalı
Öz&De Yapım tarafından sahnelenen, çocuklara sevgi dolu çocuk oyunlarını sevdirecek ve öğretecek, Honki ve Ponki adında iki robotun hikâyesini anlatan Honki Ponki isimli tiyatro oyunu 23 Şubat Cumartesi; Neno Tiyatro tarafından hazırlanıp sahnelenen Bir Dostluk Masalı isimli tiyatro oyunu ise 24 Şubat Pazar günü, 12.00 ve 14.00 seanslarında çocuklarımızla buluşuyor.


Haftalık Bülten (18.02.2019)

ZKS Günün Etkinlikleri

19 Mayıs 2019 Pazar|Tüm Etkinlikler

ŞUBAT