Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde 2018 yılının son haftası yine kültür sanat adına yoğun bir gündem var. Söyleşi ve seminerlerin yanı sıra, Haluk Bilginer, Cengiz Küçükayvaz ve Nurseli İdiz'in sesleriyle hayat verdiği animasyon filmi "Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu" ile Sanat 3'ün hazırladığı "İstasyon" tiyatro oyunu da ZKSM'de izleyicileriyle buluşacak.

Modern Toplum ve Ütopyalar
Prof. Dr. İsmail Coşkun'un her ay kültür merkezimizde vermiş olduğu Modern Toplum ve Ütopyalar seminerlerinin 24 Aralık Pazartesi günü saat 19.30'da gerçekleşecek olan oturumunda, klasik ütopyaların yükselişi konusu işlenecektir.


Türk Düşünce Hayatından Portreler
Yakın dönem düşünce tarihimizin önemli isimlerinin anlatıldığı Türk Düşünce Hayatından Portreler isimli seminer dizisinin bu ay gerçekleşecek oturumunda Prof. Dr. Kurtuluş Kayalı; Türkiye'nin Osmanlı İmparatorluğu'ndan bu güne dek geçirdiği değişimler üzerine araştırmaları ile düşünce dünyamızda yer etmiş olan sosyolog Niyazi Berkes'i ele alıyor. Türk Düşünce Hayatından Portreler semineri, 25 Aralık Salı günü saat 19.30'da ZKSM'de gerçekleşiyor.


İrfan Gürdal Konseri
Türk coğrafyasının rengârenk seslerini eserlerinde kendine has bir âhenk ile kavuşturup bizlerle buluşturan; Türk Dünyasından Esintiler, Atın Türküsü ve Çerağ albümleriyle önemli bir başarı göstermiş sanatçımız İrfan Gürdal, 25 Aralık Salı günü saat 20.00'de, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde dinleyicileriyle buluşuyor.


Altaylar'dan Tuna'ya Türk'ün İzinde
Gökbörü'nün İzinde ve Kök Tengri'nin Çocukları gibi kitaplarıyla kadim Türk tarihine güçlü bir ışık tutan tarihçi Prof. Dr. Ahmet Taşağıl, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde sürdürdüğü Altaylar'dan Tuna'ya: Türk'ün İzinde seminerlerinde bu ay "Tanrı'nın İzniyle Tahta Oturanlar" başlığını işleyecek. Seminer, 27 Aralık Perşembe günü saat 19.30'da gerçekleşecek.


Bir Hayat Bir Hikâye
Cemal Şakar'ın her ay bir öykücü kalemi ağırladığı; yazarı ile hikâyesi arasındaki bağın irdelendiği Bir Hayat Bir Hikâye söyleşilerinin 28 Aralık Cuma günü 19.30'da gerçekleşecek oturumunda Bahtiyar Arslan misafir olacak.


Sinema: Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu
Bu hafta sinema salonumuzun kapıları, iki animasyon film ile çocuklar için açılıyor. 25 - 27 Aralık tarihleri arasında Fırıldak Kedi Findus, 28 - 31 Aralık tarihleri arasında da Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu filmleri, 13.30 - 16.00 ve 19.00 seanslarında kültür merkezimizde izlenebilecek.


Tiyatro: İstasyon, Scapin'in Dolapları
Ölüm gerçeğinden hastalığa, kâinatın varoluşundan hayat yolculuğuna kadar, içinden çıkamadığımız konuları bir tren hikâyesi üzerinden anlatan, Sanat 3'ün hazırlayıp sahnelediği İstasyon isimli tiyatro oyunu 29 Aralık Cumartesi saat 19.00'da; GSA Tiyatro Topluluğu'nun sahnelediği, bir Moliere güldürüsü olan Scapin'in Dolapları tiyatro oyunu ise 30 Aralık Pazar günü saat 19.00'da tiyatroseverlerle buluşacak.


Çocuk Tiyatrosu: Karagöz İstanbul Gezgini, Tabu ve Yasak Meyve
Hayali Cemal Fatih Polat tarafından sahnelenen, Karagöz ile Hacivat'ın İstanbul gezilerini anlatan Karagöz İstanbul Gezgini isimli gölge oyunu 29 Aralık Cumartesi; Karanfil Tiyatro tarafından hazırlanıp sahnelenen Tabu ve Yasak Meyve isimli tiyatro oyunu ise 30 Aralık Pazar günü, 12.00 ve 14.00 seanslarında çocuklarımızla buluşuyor.


Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde Bu Hafta: 24 Aralık - 30 Aralık *

ZKS Günün Etkinlikleri

17 Haziran 2019 Pazartesi|Tüm Etkinlikler

ŞUBAT