2018'e adım attığımız ilk günlerde, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde etkinlikler hız kesmeden devam ediyor.

REİS BEY
Necip Fazıl Kısakürek'in tiyatro eseri Reis Bey'den, 1988'de sinemaya aktarılmış olan eser, görevinde hiç taviz vermeyen kanunlara son derece bağlı ve kararlarında acımasız bir hâkimin hikâyesini anlatıyor. Filmin baş kahramanı Reis Bey, yıllarca hâkim koltuğunda oturduğu mahkemede, bir iftira sonucu artık bir sanık olarak yer alacaktır. Reis Bey filmi, 1 Ocak ve 4 Ocak tarihleri arasında, 13.30, 16.00 ve 19.00 seanslarında izlenebilecek.

TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR
Uzman tarihçi Prof. Dr. Tufan Gündüz, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde seminerlerine devam ediyor. Türklerin tarih sahnesine çıkışlarından bugünlere kadar gelen sürecin çeşitli başlıklar altında ele alındığı seminer dizisinde bu ay, "Türk'ün Ufku: Kızılelma" konusu masaya yatırılıyor. Tarih Bizi Çağırıyor semineri, 5 Ocak Cuma saat 19.00'da Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde.


BEDEL
Amerikalı yazar Arthur Miller'in yazdığı Bedel isimli oyun, Oyuncu Tayfası ekibi tarafından sahneye koyuluyor. Amerika'da, 1929 büyük ekonomik krizinin tümüyle sıfıra indirgediği varlıklı bir aileden olan iki erkek kardeşin, uzun yıllar sonra geçmişlerini sorgulayışlarının öyküsü olan Bedel, 6 Ocak Cumartesi günü saat 19.00'da Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde.


2018'in İlk Haftasında ZKSM

ZKS Günün Etkinlikleri

17 Haziran 2019 Pazartesi|Tüm Etkinlikler

ŞUBAT