2017 yılının sonlarına doğru Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde gündem yine çok yoğun.Söyleşi, seminer ve tiyatroların yanı sıra Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi bu hafta önemli bir sempozyuma da ev sahipliği yapıyor.

ANLAMAK MÜMKÜN MÜ?
Türk İslam düşüncesinin bin yıllık serüveninin masaya yatırıldığı, Yusuf Genç'in hazırlayıp sunduğu Anlamak Mümkün mü? söyleşi dizisine bu ay, İslam Düşünce Atlası koordinatörü İbrahim Halil Üçer konuk oluyor. "İslam Düşünce Atlası Bize Ne Söyler?" başlığı üzerinden gerçekleştirilecek olan söyleşi, 18 Aralık Pazartesi günü saat 19.00'da, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde.

TASAVVUF SOHBETLERİ
Ömer Tuğrul İnançer'in iki ayda bir gerçekleştirdiği ve tasavvufa dair derinlikli sohbetlerin gerçekleştiği Tasavvuf Sohbetleri, 19 Aralık Salı günü saat 19.00'da Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde.


MANTIKU'T TAYR OKUMALARI
Ferîdüddîn-i Attâr'ın kuşların dilinden hakîkatin anlatıldığı kıymetli eseri Mantıku't Tayr, Prof. Dr. Ekrem Demirli'nin rehberliğinde, sayfalarındaki hikmetleri dinleyicilerine açıyor. Mantıku't Tayr Okumaları seminer programı, 21 Aralık Perşembe günü saat 19.00'da Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde.

SAHN-I SEMÂN'DAN DÂRÜLFÜNÛN'A
Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Sahn-ı Semân'dan Dârülfünûna'a İlim ve Fikir Dünyası sempozyumu, 18. yüzyıl Osmanlı Devleti'nin ilim ve fikir dünyasına dair alanlarında uzman isimlerin katılımıyla gerçekleştirilecek oturumları ile 22-23 Aralık günleri Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde takip edilebilecek.


2017'nin Sonlarına Doğru Kültür ve Sanat Gündemi

ŞUBAT