Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde aralık ayının ilk haftası yine kültür sanat adına yoğun bir gündem var. Söyleşi ve seminerlerin yanı sıra, Atilla Gökbörü'nün yönettiği "Bir Annenin Feryadı" sinema filmi ile İstanbul Temaşa Tiyatrosu'nun hazırladığı "Sırça Hayvan Koleksiyonu" oyunu da ZKSM'de izleyicileriyle buluşacak.

Cemal Şakar'ın her ay farklı bir yazarı ağırladığı ve yazarlar ile yazı dünyaları arasındaki bağı irdeleyen sohbetlerin gerçekleştiği "Bir Hayat Bir Hikaye" söyleşi dizisinin bu ay konuğu İsmail Özen. Program, 7 Aralık Perşembe günü saat 19.00'da gerçekleştirilecek.

Bu sezon üçüncüsü gerçekleştirilecek olan, Prof. Dr. Tufan Gündüz'ün "Tarih Bizi Çağırıyor" semineri, 8 Aralık Cuma günü saat 19.00'da, "Selçuklu'dan Osmanlı'ya Efsaneler ve Gerçekler" konusuyla ZKSM'de.

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi, söyleşi ve seminer programlarının yanı sıra sinema ve tiyatronun seçkin eserlerine de takviminde yer vermeye devam ediyor. Bu hafta 8 Ekim Cuma gününden itibaren, Atilla Gökbörü'nün yönettiği "Bir Annenin Feryadı" filmi, ZKSM sinema salonunda izleyicilerini bekleyecek. Film, 8-14 Aralık tarihleri arasında, 13.30 - 16.00 ve 19.00 seanslarında izlenebilecek.

Tennessee Williams'ın 1930'ların başlarında, tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik buhran döneminde yazdığı ve İstanbul Temaşa Tiyatrosu tarafından sahnelenen "Sırça Hayvan Koleksiyonu" isimli tiyatro oyunu, 9 Aralık Cumartesi günü saat 19.00'da ZKSM izleyicisiyle buluşacak.


ZKSM'de bu hafta - Aralık 2017

ŞUBAT