Zeytinburnu Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl sahne sanatları ve sinema alanında geleceğin yıldızlarını yetiştirmek amacıyla Mehmet Usta yönetiminde kurulan Gösteri Sanatları Akademisi ilk meyvelerini vermeye başladı.

Akademinin Sahne Sanatları Bölümünden geçtiğimiz eğitim döneminde mezun olan öğrenciler tarafından akademi eğitmenlerinden Yiğit Arı yönetiminde kurulan Modern Doğaçlama Tiyatro Topluluğu 29 Ekim Pazar günü sahnelediği “Tiyatro Sporu” isimli oyunu ile izleyicilerle buluştu.
Geçen haziran ayında çalışmalara başlayan topluluk, tiyatronun en sevilen oyunlarından biri olan Tiyatro Sporu vesilesi ile Zeytinburnu halkını doğaçlama tiyatro ile tanıştırmış oldu. Oyuncuların iki takıma ayrıldığı gecede, kazananı tiyatro severlerin belirlediği bir müsabaka yaşandı. İzleyicinin de önemli bir unsur olduğu doğaçlama tiyatroda, oyuncuların yönelimlerinden, repliklerine pek çok şeye doğrudan seyirci karar veriyor. Çeşitli etaplar sonunda hangi takımın daha iyi olduğuna ise salonu dolduran tiyatro severlerin alkışları ile karar veriyor. Seyircinin de oyunun aktif bir parçası olduğu oyun, hem oyuncu hem de izleyici için eşsiz bir deneyim sunuyor. Doğaçlama Tiyatro Topluluğu yıl boyunca Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahne almaya devam edecek.


Tiyatro Sporu

ŞUBAT